Категорія для водіння фури

Велика кількість водіїв загадуються над питанням щодо того, яка категорія прав потрібна на фуру. Виникає воно досить часто, оскільки традиційна і всім звична категорія Е нещодавно перестала існувати, тому водіїв цікавить вся доступна інформація стосовно водіння такими типами вантажних автомобілів.

В даний час, на питання про те, яка категорія потрібна на фуру, можна отримати три варіанти відповіді – CE, BE і DE. Після отримання категорії СЕ водій зможе керувати вантажівкою з причепом. Друга категорія призначена для легкових автомобілів, а остання – для зчленованих автобусів. Із цього витікає, що для фури потрібна категорія CE.

Фура

Умови отримання категорії

Посвідчення водія видається в наступних випадках:

 • Після того, як людина закінчить спеціальні навчальні курси та успішно складе іспит на знання теорії і водійської практики;
 • В разі зміни особистих даних водія при умові, що він вже має водійські права;
 • При зміні категорії на керування транспортним засобом;
 • При втраті водійського посвідчення або його псування;

Залежно від того, яким транспортним засобом майбутній водій планує керувати, відбувається вибір кваліфікаційної категорії. Крім цього, слід врахувати вік майбутнього водія, оскільки для кожної з категорій передбачається відповідний віковий ценз.

Тому, перед тим, як задатись питанням як відкрити категорію на фуру, треба розуміти, що водію потрібно досягти 19 років.

Необхідні документи

З питанням про те, яку категорію потрібно на фуру, ми вже визначились, але потрібно ще й знати про те, які документи необхідні для того, щоб записатися на курси в автошколу. Вам буде потрібно:

 • копія документу, що засвідчує особу. В більшості випадків це паспорт громадянина України (потрібні 1,2 та 11 сторінки). В разі, якщо у вас пластикова ID-карта потрібно буде надати її копію з обох боків та копію виписки про адресу реєстрації;
 • копія ідентифікаційного коду;
 • копія водійського посвідчення;
 • копія документу, який підтверджує факт керування транспортним засобом протягом останнього року. Це потрібно для отримання категорії на фуру, оскільки однією з основних умов є наявність водійського стажу;
 • в деяких закладах потрібно буде надати ще і копію екзаменаційної карти;
 • без медичної довідки останнього зразка також не обійтись;
 • 2 фотографії, розміром 3,5 на 4,5 міліметра.

Заява на ім’я керівника автошколи разом з договором на навчання в більшості випадків оформляється на місці.

Водійське посвідчення

Зверніть увагу, що обов’язково доведеться надати довідку, яка підтверджує факт керування транспортним засобом на протязі останнього року. В якості таких документів можна надати:

 • для осіб, які працюють офіційно водіями в юридичних організаціях доведеться надати довідку з місця роботи, в якій буде зазначено номер та дату наказу, стосовно прийняття на роботу саме на посаду водія. Також в цій довідці повинно бути зазначено наступне: марка транспортного засобу, його дата закріплення за водієм, номерний знак автомобіля. Важливо звернути увагу, що довідку потрібно оформляти на фірмовому бланку підприємства та завірити підписом посадової особи разом з печаткою;
 • для осіб, які управляють власним транспортним засобом буде достатньо прикласти тільки реєстраційні документи на цей транспортний засіб;
 • для осіб, які керують транспортними засобами, які не є їх власністю, доведеться додати реєстраційні документи на такий транспортний засіб та документи, що дають право на керування ним (нотаріально завірена довіреність).

Наявність посвідчення водія та відкритих в ньому категорій не підтверджує документально факт керування транспортним засобом. Підтвердження стажу водіння не входить в обов’язки викладачів автошкіл, тому доведеться зайнятись цим питанням самостійно.

Оцінка вмісту:
1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів (голосів: 6, в середньому: 3,33 з 5)
Завантаження...