Кому потрібна категорія Д

Якщо в населеному пункті зупинити десяток водіїв легкових автомобілів та попросити їх показати водійське посвідчення, то в кращому випадку в правах категорія Д буде відкрита лише в одного із них. Це доволі очевидний факт, оскільки ця категорія потрібна для управління автобусом, тому в повсякденному житті мало кому потрібна. Як правило, така категорія відкрита лише у професійних водіїв, які заробляють собі на життя перевезенням пасажирів.

категорія Д

Обмеження для відкриття категорії D

Під час керування пасажирським автобусом водій несе відповідальність за життя всіх пасажирів, незалежно від місткості і розмірів машини. Це тягне за собою дуже жорсткі вимоги, які висуваються до претендентів на отримання цієї категорії, тому не вийде ставитися до цих вимог як до звичайної формальності.

Багато хто задається питанням про те, як відкрити категорію д, але перед цим треба переконатися, що ви відповідаєте всім вимогам, та мати при собі:

  • Діюче водійське посвідчення, в якому відкрита категорія В.
  • Практичний водійський стаж повинен бути не менше трьох років, при цьому підтверджений, тому не повинно виникати питання про те, як відкрити категорію “Д” без стажу.
  • Медична книжка теж обов’язково повинна бути. До оформлення цього документу слід поставитися відповідально, оскільки це перш за все безпека водія та пасажирів.

Порядок отримання прав

Відкривається категорія д майже так само, як і категорія для керування легковим транспортом. Тільки практичну частину доведеться здавати на автобусі, яким значно важче керувати, оскільки його маневреність залишає бажати кращого. Також треба не забути з собою паспорт та медичну книжку, інакше до складання іспиту вас просто не допустять.

В усьому іншому хід екзаменів стандартний, як і для будь-якої іншої категорії:

  1. Теоретичний блок. Тестування здається на комп’ютері, тому нічого нового там знайти не вийде, тільки декілька питань розроблені спеціально для осіб, які будуть керувати автобусом.
  2. Практична частина на закритій території. Всі поставлені задачі необхідно виконувати чітко, тому краще тренувати їх до автоматизму. В більшості випадків серйозних проблем там не виникає. Тільки є один важливий нюанс, треба оглянути транспортний засіб до початку екзамену, оскільки це прописано в правилах, та додатково додасть вам переваги в очах інспекторів.
  3. Рух в місті. Цей етап найскладніший, тому більшість осіб складають його не з першого разу. Але якщо з відповідальністю віднестися до практичних занять в автошколі, проблем з цим етапом виникнути не повинно.

водійське посвідчення

Підкатегорії категорії D

Категорія D являє собою допуск до управління автобусами. В даний момент на законодавчому рівні вона поділена на дві основні підкатегорії та 2 додаткові. Завдяки додатковим підкатегоріям є можливість керувати автобусами, які обладнані причепами.

Основна категорія дозволяє керувати автобусом, який має понад 16 пасажирських місць, без урахування водійського. Треба звернути увагу на те, що якщо в транспорті менше 16 місць, то керувати ним з цією категорією забороняється.

Підкатегорія Д1 дозволяє керувати автобусами в яких кількість пасажирських місць менше 16, також без урахування водія. Треба звернути увагу на те, що мікроавтобусами до 8 місць, маса яких не перевищує 3.5 тонни можна керувати з категорією В.

Додаткові підкатегорії ДЕ і Д1Е дають можливість керувати автобусами відповідної категорії з причепом, маса якого не перевищує 3.5 тони.

Оцінка вмісту:
1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів (голосів: 4, в середньому: 3,00 з 5)
Завантаження...