Категорії D1 та D

 

Категоріям D1 та D відповідають транспортні засоби, у яких кількість місць для пасажирів більше 8, маса транспорту в даному випадку не має значення. До цієї категорії належать автобуси, маршрутки. Водій категорій “Д1” та “Д” може працювати на маршруті міського призначення, де кількість сидячих місць для пасажирів понад 8.

Отримавши водійське посвідчення категорії D, водій має право керувати будь-яким автобусом. В отримані водійського посвідчення цієї категорії зацікавлені особи, що займаються перевезенням осіб, або працюють в організації, що потребує відкриття даної категорії.

Якщо у особи не буде відкрита відповідна категорія, і під час руху на автобусі його зупинить працівник поліції, це буде вважатись порушенням закону та розцінюватись як керування транспортом без водійського посвідчення. Така ситуація зобов’язує до сплати відповідного штрафу. Особи, що планують працювати водієм автобуса, мають заздалегідь потурбуватись про отримання відповідної категорії. Якщо відсутнє посвідчення водія з відкритою відповідною категорією, керівник не візьме вас до себе на роботу. Процедура отримання документу звичайно потребує часу та зусиль, але все це робиться задля забезпечення безпеки дорожнього руху.

Відмінність між категоріями D1 та D

Обидві категорії дають водієві право керувати автобусами з метою перевезення пасажирів, але категорія D1 дозволяє перевозити пасажирів автобусами, в яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, не перевищує 16. Для категорії D немає обмеження по кількості місць для сидіння, тому отримавши дану категорію водій має право керувати автобусом, де кількість місць для пасажирів більше 16.

Переваги отримання прав категорії D1 та D

Отримання водійського посвідчення категорій Д1 та Д дозволяє:

  1. Влаштуватися на високооплачувану роботу з перевезення пасажирів.
  2. Уникнути сплати штрафу через відсутність відповідної категорії.

Ніхто не знає, у якій організації доведеться працювати в майбутньому, тому варто потурбуватись про отримання усіх категорій, серед яких «D1» та «D» – не виключення. По закону необхідно пройти декілька етапів для відкриття:

  1. Необхідно пройти медичний огляд.
  2. Зібрати необхідні документи.
  3. Вступити до автошколи.
  4. Пройти курс теоретичних та практичних занять.
  5. Скласти два іспити: теорія та практика.
  6. Отримати категорію.

Умови допуску осіб до керування транспортними засобами категорій D1 та D

Право на керування транспортними засобами категорій D1 та D надається особам, які досягли двадцятиодного року.

Необхідний стаж для керування автобусами (категорії D1 або D)

  • Право на керування транспортними засобами категорії D1 надається особам, які мають посвідчення водія категорії В, С1, С або кількох з них та навички керування транспортними засобами відповідної категорії більше трьох років протягом останнього часу, пройшли перепідготовку за встановленими програмами та склали теоретичний і практичний іспити на право керування транспортними засобами категорії D1.
  • Право на керування транспортними засобами категорії D надається особам, які мають посвідчення водія категорій В, С1, С, D1 або кількох з них, та навички керування транспортними засобами відповідної категорії більше трьох років протягом останнього часу, пройшли перепідготовку за встановленими програмами та склали теоретичний і практичний іспити на право керування транспортними засобами категорії D.

Детальніше про стаж керування.

Термін підготовки на категорію “D1” та “D” триває 2,5 місяці.

Оцінка вмісту:
1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів (голосів: 8, в середньому: 3,50 з 5)
Завантаження...