Категорія В

В наш час важко уявити собі сучасну людину без транспортного засобу. Для когось це розкіш, для інших – спосіб полегшити собі життя. У будь-якому разі, отримати права категорії В – не буде зайвим. Ніколи не знаєш, чого очікувати в майбутньому, раптом подарують автівку або виграєш у лотерею.

Для керування легковим автомобілем необхідно скласти іспит на права та відкрити найпопулярнішу категорію В. Після проходження навчання у автошколі, успішного складання іспиту з теорії та практики, працівник ТСЦ МВС видає водійське посвідчення категорії В.

Якщо у вас відсутнє водійське посвідчення, а ви сіли за кермо автомобіля і вас зупинив працівник поліції – це є порушення і доведеться сплатити штраф. Більшість громадян добре розуміє, що не маючи посвідчення водія відповідної категорії, забороняється їздити на дорогах загального призначення.

Переваги отримання водійського посвідчення категорії В

Водій категорії “В” має безліч переваг, основні з них в наступному:

  1. Ви отримуєте можливість пересуватись у будь-якому напрямку на власному чи наданому в користування автомобілі.
  2. Це шанс отримати гарну роботу, наприклад особистим водієм.
  3. У разі виникнення ситуації, під час якої вас зупинить працівник поліції, вдасться уникнути штрафу за відсутність водійського посвідчення.
  4. Бувають ситуації, коли необхідно допомогти товаришу, який дає вам власну автівку.

Також, категорія b (В) дозволяє керувати легковим автомобілем, в якому кількість місць включно з водієм не більше дев’яти осіб та вантажним автомобілем з повною масою до 3,5 тон. Також, водії даної категорії мають право керувати легковим та вантажним автомобілем з причепом. Повна маса причепа при цьому не може перевищувати 750 кг.

Враховуючи сучасний ритм життя, вам варто пройти навчання в автошколі, скласти іспити та отримати права водія з категорією В, навіть якщо у вас наразі відсутнє власне авто. Ви можете влаштуватись на роботу, де працедавець надає власний автомобіль вам в користування.

Водійське посвідчення з відкритою категорією В – дійсно корисний документ, що в будь-який час може стати у нагоді, а отримати його швидко – не получиться. То ж варто подбати заздалегідь про його наявність.

Як відкрити категорію В?

Для отримання водійського посвідчення категорії В необхідно пройти такі етапи:

  1. Надати необхідні документи в автошколу.
  2. Пройти теоретичні та практичні заняття.
  3. Скласти іспит в автошколі (теорія і практика).
  4. Здати екзамени в ТСЦ МВС.
  5. Отримати посвідчення водія з категорією B.

Пройшовши цей шлях, ви отримуєте посвідчення водія категорії В, що дозволить керувати легковим автомобілем на законних умовах. Це найбільш необхідна та поширена категорія, яку отримує майже кожен. Відкрити її можливо по досягненню повноліття.

Вимоги до віку та стажу для відкриття категорії “В”

Право на керування транспортними засобами категорії В надається особам, які досягли вісімнадцятирічного віку.

Стаж водіння не потрібен.

Термін навчання на категорію В триває 2,5 місяці.

Оцінка вмісту:
1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів (голосів: 15, в середньому: 3,47 з 5)
Завантаження...