Права на трактор – що потрібно для керування трактором

Навички водіння та посвідчення, яке їх підтверджує – це те, що повинна мати кожна людина, яка керує будь-яким транспортним засобом, незалежно від його конструкції. Посвідчення є індивідуальним для кожного окремого типу транспортного засобу та видається після проходження відповідних курсів та іспитів.

Тим, хто планує керувати сільськогосподарською технікою буде недостатньо проходження курсів в автошколі, а треба буде отримати права на трактор. Видача цього посвідчення проводиться після успішної здачі іспитів в Держпродспоживслужбі.

тракторист

Вимоги до водія

Для того, щоб отримати водійські права на трактор треба відповідати деяким вимогам чинного законодавства, а саме:

  • Досягнення вікового порогу (в залежності від того, яка саме категорія буде вибрана для отримання посвідчення);
  • Не мати протипоказання з медичної сторони, які можуть виключити можливість керування сільськогосподарською технікою.

Далі необхідно зібрати відповідний перелік документів, який включає копію паспорта, фотографію, заяву та довідку про стан здоров’я і успішно пройти теоретичний та практичний іспити.

Хід навчання на права на трактор в Україні

Загалом, права на трактор в Україні отримати неважко, а сам процес навчання та складання іспитів не відрізняється від процесу отримання класичних водійських посвідчень. Тільки тут доведеться складати практичну частину не на автомобілі.

Як і при отриманні звичайного водійського посвідчення, є два основні етапи отримання посвідчення водія на трактор – це теоретичний екзамен і практична частина. Теоретичний іспит передбачає перевірку знань правил дорожнього руху, а також правил технічної експлуатації транспорту.

Проведення практичної частини іспиту полягає в тому, що треба продемонструвати навики керування машинами. При чому, демонструється все на машинах тих категорій, які вказуються під час заяви про отримання посвідчення тракториста-машиніста.

посвідчення тракториста-машиніста

Обмін посвідчення тракториста-машиніста

Незалежно від того, яка категорія на трактор у вас відкрита, термін дії посвідчення необмежений, а заміна проводиться тільки в разі непридатності для використання, або відкриття нової категорії. Складання повторних іспитів під час обміну посвідчень тракториста-машиніста не потребується.

У випадку втрати посвідчення на трактор, потрібно також звертатися до Держпродспоживслужби, після чого надати власні пояснення, які підкріплюються публікуванням в друкованих ЗМІ оголошення про втрату. Після цього ви отримаєте нове посвідчення, але на ньому буде присутня відмітка “Дублікат”. Важливо пам’ятати, що у разі втрати прав на трактор теоретичний та практичний іспит складаються заново.

Якщо у вас вкрали посвідчення, або його було втрачено внаслідок стихійного лиха, що підтверджується відповідними документами, то повторно складати іспити не доведеться.

Оцінка вмісту:
1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів (голосів: 8, в середньому: 3,88 з 5)
Завантаження...