Багато хто мріє про те, щоб в один день сісти за кермо автомобіля та поїхати вирішувати свої справи або просто насолоджуватися краєвидами проїжджаючи Карпатами. Але це не так просто, як може показатися на перший погляд, адже ігри водіння машини в які більшість грали в дитинстві, не зовсім відображають правила управління реальним авто.
Для того, щоб нормально керувати автомобілем потрібно пройти відповідні курси та знати основи водіння. Реакція повинна бути миттєвою, страх залишати вдома, а увага загострена лише на дорожньому полотні.
Що треба пам’ятати сівши за кермо авто
На даний момент на дорозі присутня велика кількість транспортних засобів з автоматичною коробкою передач, але їх все одно менше від тих, які оснащені класичною механічною трансмісією. Тут важливо розуміти, що є три педалі:
- Зчеплення;
- Гальма;
- Газ.
Така компоновка передбачає те, що лівою ногою тільки вижимається зчеплення, а за допомогою правої ноги проводиться робота з газом та гальмами. Ці дві педалі мають високу чутливість, тому навіть при невеликому натиску вони можуть збільшити швидкість руху, або повністю зупинити автомобіль. Тому їх натискають обережно, а зчеплення навпаки – одразу вижимають до кінця.
У деяких може виникнути проблема з завданням як рушити на машині з механічною коробкою передач. Але кілька практичних занять допоможуть довести все до автоматизму. Також можна перед початком практичних занять подивитися відео про машини, в яких висвітлена теоретична частина.
Як правильно рушити
Як правило, навчання керувати автомобілем починаються з рушання з місця. Для того, щоб відпрацьовувати старт необхідно знайти майданчик, бажано достатніх розмірів для того, щоб була можливість зупинити автомобіль. В ідеалі розмірів 30 на 30 метрів буде достатньо для безпечного проходження навчання.
Перед тим, як почати вправу, необхідно потренуватись гальмуванню. Для цього на заглушеному автомобілі лівою ногою натискається зчеплення, а правою на педаль гальма. Вправу необхідно довести до автоматизму, а вже після цього тренуватися далі.
Алгоритм дій наступний:
- Спочатку перевіряється, щоб важіль коробки передач знаходився в нейтральному положенні, а стоянкове гальмо було активоване;
- Запустить двигун, лівою ногою надавіть на педаль зчеплення та увімкніть першу передачу;
- Опустіть важіль стоянкового гальма вниз. На сучасних автомобілях є індикатор, який повинен після цього погаснути;
- Злегка натисніть на педаль газу. При цьому обороти двигуна піднімуться і їх буде чутно;
- Тепер треба потроху відпускати педаль зчеплення, при цьому слухаючи звук двигуна;
- Ви не зможете пропустити момент, коли зчеплення буде відпущене, оскільки двигун стихне, а автомобіль почне повільно рушати з місця. Рекомендується запам’ятати положення ноги в цей момент;
- Як тільки авто проїде метр, то треба повільно відпустити педаль газу та прибрати ногу з неї. Якщо машина з технічної точки зору справна, то вона продовжить рух без необхідності додавання обертів;
- Після того, як ви проїдете невелику відстань, треба лівою ногою натиснути педаль зчеплення, а правою натиснути на педаль гальма;
- Після зупинки автомобіля важіль перемикання передач переводиться в нейтральне положення, а нога прибирається з педалі зчеплення, після чого затягується ручне стоянкове гальмо;
- Тепер залишається тільки відпустити педаль гальма і заглушити двигун.
Прочитавши все про машини для новачків можна прийти до висновку, що на автоматичних коробках перемикання передач їздити легше. Там відсутнє зчеплення, тому треба тільки натиснути на педаль гальма, перевести селектор в положення “Драйв” та відпустити гальмо, автомобіль далі буде рухатися сам.