Водіння без прав

Абсолютно кожен водій автомобіля, незалежно від того, буде він пересуватися на орендованій машині або власній, повинен знати про свої права, обов’язки, а також відповідальність в разі порушення чинного законодавства. Зокрема, до цього також відноситься і питання про те, який штраф за їзду без прав.

Чи варто керувати автомобілем без прав

Кожен водій обов’язково повинен дотримуватися кількох головних правил. Те, що сідати за кермо автомобіля можна тільки тверезим і в повному здоров’ї знають всі, але крім цього, потрібно мати при собі пакет обов’язкових документів, серед яких водійське посвідчення та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Водій без документів

У разі відсутності документів водієві виписується штраф. Навіть, якщо їх просто відмовлятися пред’являти, то водія можуть притягнути до відповідальності. Штраф за водіння без прав на території України відноситься до регульованих покарань, оскільки завдяки такому стягненню, держава намагається забезпечити порядок і безпеку на дорозі.

Крім водійського посвідчення потрібно мати при собі ще й свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, а також страховий поліс. Перші два документа пред’являються співробітникам поліції при вимогах на законних підставах, а останній тільки в разі порушення ПДР або скоєння ДТП.

У разі, якщо одного з цих документів немає на руках у водія, або його термін придатності закінчився чи документ визнаний недійсним, то водія одразу притягнуть до відповідальності, що тягне за собою необхідність сплатити штраф.

Сьогодні, з розвитком інформаційних технологій, посвідчення водія і свідоцтво про реєстрацію ТЗ можна зберігати в додатку «Дія» на своєму смартфоні. Такі цифрові документи мають тотожну юридичну силу з фізичним посвідченням.

Страховий поліс також можна оформити в електронному вигляді, без потреби зберігання паперового носія. Перевірку чинності полісу внутрішнього страхування можна здійснити онлайн, на сайті Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ). Пошук здійснюється або за державним номером ТЗ або за номером полісу ОСЦПВ.

Розмір штрафу

Оштрафований водій

Кодекс України про адміністративні правопорушення трактує те, що керування транспортним засобом людиною, яка не має при собі або відмовляється пред’являти посвідчення водія чи реєстраційне свідоцтво на транспортний засіб на законну вимогу співробітника поліції, тягне за собою накладення штрафу за їзду без прав в розмірі 425 гривень (25 неоподатковуваних мінімумів громадян).

Також варто звернути увагу на 126 статтю Кодексу України про адміністративні правопорушення, щоб ясніше розібратися з тим, який штраф за водіння без прав буде накладено на громадянина в різних випадках:

  • у разі керування транспортним засобом, особою яка не має при собі водійського посвідчення – 425 гривень;
  • коли транспортним засобом керує особа, якій водійське посвідчення не видавалося в установленому порядку – розмір штрафу становить 510 гривень;
  • у разі, якщо транспортним засобом керує особа, тимчасово обмежена в праві управління автомобілем, покарання буде позбавлення права керування від 3 до 6 місяців;
  • у випадку керування транспортним засобом людиною, яка була позбавлена права на керування, карається штрафом в розмірі 510 гривень.
Оцінка вмісту:
1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів (голосів: 4, в середньому: 3,00 з 5)
Завантаження...