Категорії водіння

За роки незалежності України категорії водійських прав зазнали значних змін як за зовнішнім виглядом, так і за кількістю категорій. Багато людей, які вперше взяли «права» на новий зразок, спочатку губляться у різноманітності, що з’явилася. Насправді все просто, потрібно лише розібратися.

А1 – мопеди, моторолери

Категорії водійських посвідчень в Україні типу «А1» видаються тим, хто бажає керувати двоколісними транспортними засобами з потужністю двигуна до п’ятдесяти кубічних сантиметрів або електродвигуном потужністю до чотирьох кіловат. Він охоплює мотоцикли, скутери та мопеди.

Власники сертифікатів, отриманих до 2008 року, можуть оновити до сучасної з автоматичним відкриттям як категорії “А”, так і категорії “А1” без необхідності складання додаткових практичних іспитів.

 А – мотоцикли

Водій з відкритою категорією А має право керувати мотоциклами, у тому числі з боковим причепом, та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом 50 кубічних сантиметрів і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше;

В1 – квадро- і трицикли

Категорія водійських прав в Україні типу “B1” видається тим, хто бажає керувати квадроциклами, триколісними велосипедами, мотоциклами та іншими подібними транспортними засобами (ТЗ). Єдина відмінність від звичайної «В» полягає в тому, що вага цього ТЗ не повинна перевищувати 400 кг.

В – авто до 3,5 т.

Найвідоміша та найпопулярніша в Україні категорія водійських прав типу «В» дає право керувати транспортними засобами повна маса яких не перевищує трьох з половиною тон та кількість пасажирів, крім водія – вісім осіб. Категорія охоплює переважну кількість автомобілів.

С1 – вантажні авто до 7,5 т.

Ця категорія дозволяє керувати вантажними транспортними засобами повна маса яких від 3500 кг до 7500 кг.

С – вантажні авто від 7,5 т.

Для керування транспортними засобами, що перевищують 7, 500 кг, потрібна категорія «С».

Власники сертифікатів, отриманих до 2008 року, можуть оновити до сучасної, з автоматичним відкриттям як категорії «С», так і категорії «С1» без необхідності проведення додаткових практичних іспитів.

D1 – автобуси до 16 місць

Власники цієї категорії прав водія можуть керувати автобусами, при цьому кількість місць для пасажирів не перевищує шістнадцяти.

D – автобуси від 16 місць

Дана категорія призначена для керування автобусами, в яких кількість місць для пасажирів перевищує шістнадцять одиниць.

 T – трамваї та тролейбуси

Водії, в яких відкрита дана категорія мають право керувати трамваями та тролейбусами.

BE, C1E, CE, D1E, DE

Состави транспортних засобів з тягачем категорій B, C1, C, D1 або D, якими водій має право керувати, але які не належать до зазначених категорій составів транспортних засобів (з 19-ти років).

Оцінка вмісту:
1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів (голосів: 4, в середньому: 2,25 з 5)
Завантаження...