Що таке – “Стаж водіння” та як його підтвердити?

Стаж водіння транспортним засобом певної категорії – це наявність посвідчення водія відповідної категорії та навички керування таким транспортним засобом протягом останнього часу.

Водій зі стажем

Наприклад, право на керування транспортними засобами категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE надається особам, які мають посвідчення водія категорії В, С1, С, D1 і D відповідно або кількох з них та навички керування транспортними засобами категорії В, С1, С, D1, D відповідно більше одного року протягом останнього часу, пройшли перепідготовку за встановленими програмами та склали в територіальному сервісному центрі МВС практичний іспит з навичок керування составом транспортних засобів.

Це означає, що для того щоб отримати категорію ВЕ, необхідно як мінімум керувати транспортним засобом категорії B більше одного року протягом останнього часу.

Також слід зазначити, що до періоду часу, не враховується час, протягом якого особа позбавлена права на керування транспортними засобами.

Керування транспортним засобом підтверджується:

  • для осіб, що працюють водіями, – належним чином завіреною копією наказу (розпорядження) про призначення особи на посаду або трудового договору (контракту) або витягом з трудової книжки та довідкою з місця роботи із зазначенням дати закріплення за особою транспортного засобу, його марки, моделі і номерного знаку. Витяг з трудової книжки або довідка з місця роботи засвідчується підписом посадової особи підприємства. У разі ліквідації підприємства витяг з трудової книжки засвідчується в установленому порядку;
  • для осіб, які керують власним транспортним засобом, – реєстраційними документами на такий транспортний засіб;
  • для осіб, які керують транспортними засобами, що не є їх власністю, – реєстраційними документами на такий транспортний засіб та документами, що надають право на користування ним, засвідченими в установленому порядку (довіреність або договори, угоди);
  • документом на право власності транспортного засобу іншого з подружжя (чоловіка або дружини);
  • документами, що підтверджують позику, оренду, лізинг, або тимчасовим реєстраційним талоном.

Тобто – не достатньо отримати водійське посвідчення і через певний час звернутися у ТСЦ МВС за додатковими категоріями, а необхідно в установленому порядку підтвердити стаж водіння для категорій, на які він вимагається.

Оцінка вмісту:
1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів (голосів: 7, в середньому: 3,29 з 5)
Завантаження...