З якими правами їхати до Європи

Подорожувати на власному автомобілі по території Європи краще, ніж як учасник автобусного туру. Це очевидно, адже ви матимете можливість відвідати ті місця та країни, які вам подобаються, на відміну від туристичної групи. Але для того, щоб не мати багато проблем з поліцією, а просто насолоджуватись поїздкою, необхідно підготувати відповідний пакет документів.

Загалом все стандартно – це віза, паспорт, документи на автомобіль та українські водійські права в європі.

Але в 2021 році в різних країнах європейського союзу висуваються різні вимоги до водійського посвідчення. Тому треба заздалегідь підготуватися та розібратися в цьому питанні, щоб потім не виникало неприємних сюрпризів.

Українське посвідчення водія в європі

Особливості поїздки в Європу

Відразу треба сказати, що більшість країн Європейського Союзу визнають українські посвідчення, тому можна сміливо їх брати з собою в дорогу, та не марнувати час на отримання додаткових паперів.

Якщо у вас права старого зразка (видані раніше 2011 року), то в країнах Женевської конвенції треба буде зробити міжнародне водійське посвідчення. Воно оформлюється без додаткової здачі іспитів, та вам потрібно буде зібрати пакет документів: медична довідка, права водія, паспорт, сплачене державне мито та відповідна заява.

В іншому проблем виникнути не повинно, але при проходженні державного кордону будуть перевіряти й інші документи, які повинні бути у всіх пасажирів автомобіля:

  • В країни шенгенської зони потрібна віза та закордонний паспорт, або ж біометричний закордонний паспорт;
  • Медичне страхування, поліс якого повинен бути дійсним на протязі всього терміну подорожі по Європейському Союзі. Покриття полісу повинно бути мінімум в 30 тисяч євро;
  • Також на митному контролі можуть попросити докази фінансової спроможності, в якості яких можна показати готівку, або пред’явити виписку з банку;
  • Бронювання готелів теж треба буде підтвердити;
  • Також треба скласти в довільній формі маршрутний лист, який на більшості кордонів дійсно перевіряють;
  • Якщо в автомобілі є діти, то потурбуйтесь підготувати довіреності для їх вивозу, а для тварин треба відповідні ветеринарні документи.

Окрім цього, на митному контролі особливу увагу приділяють документам на автомобіль:

  • Водійському посвідченню, яке повинно бути видане пізніше 2011 року, в іншому випадку доведеться отримувати Міжнародні права;
  • Документу про реєстрацію транспортного засобу;
  • В разі, якщо власник автомобіля не подорожує разом з водієм, то потрібна відповідна довіреність на керування машиною.

Також доведеться застрахувати свій транспортний засіб на весь термін подорожі. Поліс “Green card” (зелена карта) можна оформити на термін від 15 днів до 1 року.

посвідчення водія

В більшості випадків з документами не виникає ніяких труднощів, а із основними витратами під час подорожі на автомобілі бувають нюанси. Водії не готові платити такі великі кошти, які являються стандартними статтями витрат в країнах Європейського Союзу.

Перш за все треба розуміти, що ціни на паливо в Європі набагато більші, ніж в Україні, та помітно різні. Наприклад, в Польщі за літр 98-го бензину треба заплатити біля 1.2 Євро, а в Нідерландах його вартість становить вже 1.9 євро.

Ціни на проживання в готелях теж помітно відрізняються, оскільки в Польщі можна знайти готель за 30 євро в добу, а в Нідерландах за таку суму вам можуть запропонувати лише недорогий хостел.

Ціни на харчування складають біля 20-30 євро в чеку в кафе або ресторанах на двох. Якщо постаратися економити та купувати продукти в супермаркеті, то такої суми може вистачити на 1-2 дні без особливих проблем.

Також не треба забувати про платні дороги, які можна зустріти не тільки в Німеччині. Платні ділянки є також і в Польщі, Австрії, Чехії, Румунії і більшості інших країн. Для законного перебування на таких ділянках траси доведеться купити відповідну наліпку на лобове скло автомобіля.

Оцінка вмісту:
1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів (голосів: 4, в середньому: 3,00 з 5)
Завантаження...