Зі скількох років можна здавати на права

Велику кількість молодих людей часто цікавить питання стосовно того, з скількох років можна здавати на права. Також, не менша кількість майбутніх водіїв розглядають можливість вступу до автошколи в той час, коли вони ще не закінчили загальноосвітню школу.

На питання стосовно того, з скількох років можна здавати на права в Україні, важко відповісти, оскільки вік майбутнього водія залежить від транспорту, яким він буде керувати. Найшвидше можна сісти за кермо двоколісного транспорту.

Тим, хто планує в майбутньому сісти за кермо мотоциклів, професіонали рекомендують спочатку освоїти скутер або мопед. Також зверніть увагу, що окрім категорії А існує категорія А1. Відмінності між цими категоріями присутні тільки в об’ємі двигуна транспортного засобу.

водійське посвідчення категорії А

Відмінність категорій А та А1

Якщо перед вами постало питання про те, зі скількох років можна їздити на мотоциклі або зі скількох років можна їздити на скутері, то потрібно розуміти, що для управління цими транспортними засобами потрібно буде відкривати різні категорії:

  • Категорія А1 дає водію право на керування скутерами або мопедами, об’єм двигунів яких не перевищує 50 кубічних сантиметрів, а потужність двигуна 4 кВт.
  • Категорія А потрібна для управління двоколісним транспортом, загальний об’єм двигуна якого перевищує 50 кубічних сантиметрів, а потужність більше 4 кВт.

Права з допуском А1 і А можуть отримати всі бажаючі, які пройшли атестацію в територіальному сервісному центрі в шістнадцять повних років. Пов’язано це з отриманням паспорта. Без паспорта до здачі іспитів не допустять. При цьому вчитися в школі водіння можна починати і раніше, навчання займе близько трьох місяців. Є варіант самостійних занять з досвідченим водієм, де час навчання безпосередньо залежить від успішності самого учня. Але до заяви в територіальний сервісний центр з проханням призначити дату випробувань обов’язково треба додати копію паспорта – це обов’язкова умова. Тому отримання посвідчення на водіння мотоцикла можливо лише з 16.

Важливий момент – почати навчання по одній з категорій можна до настання зазначеного віку. Важливо, щоб на момент здачі іспитів в сервісному центрі курсант досяг потрібного віку – 16-ти років.

водій скутера

Коли записуватись в автошколу

Тепер, знаючи, зі скількох років можна отримати права, не потрібно чекати дня народження, щоб піти вчитися. В школу водіння можна записуватися в будь-якому віці: на автокурси приймають також і тих учнів, які не досягли потрібного віку. Головне, щоб на момент здачі іспитів в ТСЦ необхідний вік був досягнутий (16, 18, 19 або 21 рік, в залежності від категорії).

Протягом 10 років після закінчення школи водіння можна здавати іспити в ДАІ, маючи на руках документ про її закінчення.

Оцінка вмісту:
1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів (голосів: 6, в середньому: 3,67 з 5)
Завантаження...